Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Świdnica
KTO WYKONAŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Gmina Świdnica wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji była organizatorem konkursu plastycznego „Moja BIAŁO-CZERWONA”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na konkurs wpłynęły 104 prace w różnych formatach, wykonanych różnymi technikami.
KTO WYKONAŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ?

KTO WYKONAŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.KTO WYKONAŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.KTO WYKONAŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.KTO WYKONAŁ NAJPIĘKNIEJSZĄ BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ?
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Celem naszego konkursu było m.in. promowanie obchodzenia świąt narodowych poprzez wywieszanie polskiej flagi państwowej. Kształtowanie wśród dzieci świadomości i emocjonalnego przywiązania do tożsamości narodowej, a także budowanie poczucia wspólnoty narodowej oraz popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych wśród dzieci i młodzieży z Gminy Świdnica – podkreśla Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Komisja konkursowa w składzie: Sebastian Krzywda, Sandra Siwiak, Justyna Sara-Hryncyszyn wybrała najciekawsze prace w trzech kategoriach:

1. Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym, do lat 6.

2. Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym, 7 do 10 lat

3. Kategoria III – dzieci w wieku szkolnym, 11 do 15 lat

Komisja oceniała prace biorąc pod uwagę takie kryteria jak tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne.

Pod dokonaniu oceny komisja postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym, do lat 6.

I miejsce

Sara Orleańska

II miejsce

Alicja Anna Romanowicz

III miejsce

Hubert Szczyrba

Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym, 7 do 10 lat

I miejsce

Gabriela Orleańska

Kryspin Promowicz

II miejsce

Maja Herba

Mateusz Mroczek

III miejsce

Jakub Radomski

Celina Musiał

Kategoria III – dzieci w wieku szkolnym, 11 do 15 lat

I miejsce

Klaudia Kutyba

II miejsce

Laura Szczyrba

III miejsce

Wiktor Walczak

Komisja przyznała następujące wyróżnienia:

Jakub Tetkowski

Marcelina Byrska

Michał Żuberek

Borys Żurawel

Olgierd Gawron

Aleksandra Rudzka

Martyna Mamej

Anna Krycka

Karol Słowiński

Anastazja Szpilko

Lena Nazarko

Fabian Wołoszyn

Wojtek Hercog

Ewa Molenda

Lilianna Gawron

Projekty wyselekcjonowane są przykładem najlepszych rozwiązań plastycznych spośród przysłanych propozycji. Komisja dziękuje wszystkim artystom, którzy nadesłali prace na konkurs oraz ich opiekunom, których zaangażowanie pozwala zachować twórczy rozwój postaw patriotycznych.

Dziękujemy i gratulujemy!


JW



o © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl